Alışveriş sepetiniz boş!
Türkçe English
Hoşgeldiniz giriş yapın ya da kayıt olun.

Himalaya Tuz

HİMALAYA KRİSTAL TUZ

Himalaya Kristal Tuzunun oluşum süreci yaklaşık 250 milyon yıl öncesine dayanır ve çeşitli depremler ve doğa olayları sonucu yüksek basınçlara maruz kalarak kristalleşmiştir.  Himalaya Kristal Tuzunu diğer bölgelerden çıkarılan kaya tuzlarından ayıran en önemli özelliği ise; yüksek basınç altında kristalleşmiş olmasıdır. Denizleri kurutan yüksek güneş enerjisinin belli bir kısmı bu tuzlarda hapsolarak depolanmıştır. Himalaya Kristal Tuzu, su içinde çözüldüğünde, milyonlarca yıl önce içinde depo ettiği bu güneş enerjisini tekrar suya verir. Yapılan laboratuvar araştırmaları; gerek kristal oluşumu açısından, gerek minerallerin bileşimleri açısından ve gerekse de çıkarılış - üretim biçimi açısından dünyadaki en kaliteli tuzun Himalaya Kristal tuzu olduğunu ispatlamıştır.

Bu tuzlar hava ve çevre kirliliğinden uzakta el değmemiş halde saflığını korumuştur. Bugün bile  tuzlar madenlerden mekanik yöntemler ile donatılmış tesislerle değil tamamen ilkel el aletleriyle çıkarılmakta ve işlenmektedir.

Pembe kaya tuzu, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunabilir. Örneğin Hawaii, Utah, Peru, Bolivya ve Avustralya. TUİSA Limited Şirketi olarak ürünlerimizi en yüksek kaliteli tuz rezervine sahip olan Pakistan’dan ithal etmekteyiz.

Himalaya Kristal Tuzları; yemeklik, banyo tuzu, lamba, mumluk ve sabun gibi bir çok farklı şekillerde kullanılabilir. 

Himalaya Kristal Tuz Lambası;  evinizde güzel bir atmosfer oluşturmanın yanında aynı zamanda astım ve alerji belirtileri olan kişilerde tedavi edici ve iyileştirici etkileri vardır. Bu lambaların ısınmasıyla açığa çıkan negatif iyonlar odadaki pozitif iyon yüklü havayı temizlemeye başlar. Negatif iyon yüklü havada nefes almak daha kolay hale gelir.

Himalaya Yemeklik Kristal Tuzu ; vücudumuzun ihtiyacını mükemmel şekilde karşılayan oluşum. 84 elementin yanısıra magnezyum, kalsiyum, potasyum, manganez, fosfor, krom, bakir, flor, iyot, demir, molibden ve selenyum içerir.

- Kristal tuzun mükemmel doğal yapısının  vücudumuzun birçok fonksiyonlarına faydası  olmasının yanısıra  hidrojen potansiyelini, sıvı ve şekeri dengeler.

- Aromatik tatlı bu tuz normal yemeklik tuz gibi kullanılır. Yemeğin lezzetini harika bir şekilde vurgular.

- Kristal tuz solüsyonunun elektriği iletme özelliği vardır ve bu özellik sayesinde hücre sıvısı serbestçe hareket ederek vücudumuzun birçok fonksiyonunu mümkün kılar. Örneğin; sinir hücrelerinin iletişimi, asit-baz dengesinin korunması, şekerin dengelenmesi ve ozmotik basıncın ayarlanması, mide asidinin üretilmesi ve sindirim gibi işlevlerin yanısıra kristal tuz, krampları engeller, ciğeri temizler ve kalbin düzensiz atışlarını dengeler.

 Himalaya Kristal Tuz Sabunu; Himalaya kristal tuzundan yapılmış sabunlar cildinizin bakımını doğal olarak yerine getirir. Kristal tuz cildi  temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller  sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça  güçlü olduğundan  başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez. Kristal tuz sabununun  alerjik, atopik, kuru cilt, sivilce, sedef hastalığı vb. cilt sorunlarının tedavisinde oldukça faydası vardır.