Alışveriş sepetiniz boş!
Türkçe English
Hoşgeldiniz giriş yapın ya da kayıt olun.

Sabun Cevizi

Sabun Cevizi (Sapindus Mukorossi)

KİMYEVİ MADDELERLE FORMÜLE EDİLMİŞ BİR LABORATUVAR ÜRÜNÜ SATMIYORUZ. SİZE ÇAMAŞIR DETERJANINIZI, ŞAMPUANINIZI, EL YIKAMA KÖPÜĞÜNÜZÜ VE GENEL TEMİZLİKTE KULLANABİLECEĞİNİZ, MUTFAK ORTAMINDA, KENDİ ELLERİNİZLE VE KOLAYCA HAZIRLAYIP GÜVENLE KULLANABİLECEĞİNİZ VE AKLINIZDA HİÇ BİR SORU İŞARETİ BIRAKMAYACAK TAMAMEN HAM VE DOĞAL BİR ÜRÜN (MEYVE) SUNUYORUZ.

SABUN CEVİZİ HAM BİR ÜRÜNDÜR. VE BU HAM ÜRÜNDEN İHTİYACINIZA GÖRE TEMİZLİK MADDESİ ELDE ETMEK SİZİN HAYAL GÜCÜNÜZLE SINIRLIDIR. MUTFAKTA AYNI MALZEME KULLANILARAK FARKLI YEMEK YAPMAYA BENZETİLEBİLİR.

Modern bir tarım ürünü olmayıp Himalaya Dağları'nın eteklerindeki tepelerde yetişen Sabun Cevizi (Sapindus Mukorossi) Meyvesi, yerli halk tarafından ilkel yöntemlerle toplanarak çekirdekleri çıkarılıp güneşte kurutulur. Bu esnada hiç bir koruyucu madde kullanılmaz. Yüzyıllardır bu bölge insanı temizlik ihtiyaçlarını, içerdiği saponin maddesi sayesinde doğal bir deterjan görevi gören Sabun Cevizi (Sapindus Mukorossi) Meyvesini kullanarak gidermişlerdir.

Özellikle hassas cilde sahip olup deterjana alerjisi olan bebeklerin ve her yaştan insanın çamaşırlarının yıkanmasında kullanılması önerilir. Hiçbir kimyevi madde kullanmadan sizin ve bebeğinizin çamaşırını gönül rahatlığıyla yıkar ve tatmin edici bir temizlik elde etmenizi sağlar. Piyasadaki deterjanlar çamaşırları yıkamak adına birçok kimyasal maddelere başvurmaktadırlar. Yıkama sonunda çamaşırlara yapışıp tamamen temizlenmeyen bu kimyevi maddeler cildimize zarar verebilirler.

- Bu meyve kesinlikle yenmez, sadece temizlik amaçlı kullanılır. 

 

SABUN CEVİZİ HAKKINDA:

Yıkama sonunda çamaşırlarınızı yeni gibi temiz, yumuşak ve ferah bulursunuz.

Antimikrobiyal özelliği sayesinde çamaşırda mikrop barındırmaz.

Doğal anti-fungal ( mantar karşıtı) özelliği vardır.

Hipoalerjeniktir.  Kimyasal deterjanlar ve onların kokularının neden olduğu alerjilere neden olmaz.

Renklere zarar vermez ve narin çamaşırlara son derece naziktir.

Düşük köpürme oranıyla çamaşır makineleri için mükemmel bir üründür.

Diğer bir kimyasal madde olan yumuşatıcı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

% 100 geri dönüşümlüdür. İşi biten meyveler doğada gübre olarak kullanılabilir.

Hiçbir üretim süreci yoktur. Hiçbir kimyasal madde veya fosil yakıtın kullanılarak üretilmeye ihtiyaç duymaz.

Ekosistemi ve su kaynaklarımızı kirletmez.

Çevre dostudur.

Temelde sonsuz bir raf ömrü olan doğal bir meyvedir.

ASYA ORGANİK OLARAK SABUN CEVİZİ ÜRÜNÜMÜZÜ NEPAL'DEN İTHAL ETMEKTE OLUP, SABUN CEVİZİ'MİZ USDA (Amerikan Tarım Bakanlığı) VE EC (Avrupa Komisyonu) ORGANİK TARIM SERTİFİKALIDIR.

''Asya Organik Ürünler, her şeyin giderek doğal olmaktan uzaklaştığı günümüzde, siz değerli müşterilerimizi doğru ürünle buluşturup farkındalık sağlamayı amaç edinmiştir.''