Alışveriş sepetiniz boş!
Türkçe English
Hoşgeldiniz giriş yapın ya da kayıt olun.

Teslimat Bilgileri

Kredi Kartı ile ödemeleriniz iyzico güvenli ödeme altyapısı ile sağlanmakta olup kredi kartı ödemeleriniz tamamen iyzico güvences altındadır.

Gönderilerimiz PTT KARGO ile yapılmaktadır. PTT Kargonun çalışma koşulları gereği Hafta içi ve C.tesi günü saat 11:00 a kadar olan siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir.  Saat 11:00'dan sonra verilen siparişler ise ertesi gün kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süresi herhangi bir aksilik olmadığı sürece normal şartlarda 1-4 iş günü arasında değişmektedir.

90 TL ye kadar olan tüm siparişleriniz için sadece 10 TL kargo ücreti alınmaktadır. 150 TL ve üstü siparişlerinizde ise kargo ücretsizdir. Kapıda ödemeli gönderilerimizde sadece ürün bedeli ve varsa kargo bedeli kapınıza gelen PTT memuru tarafından bizim adımıza tahsil edilmektedir. PTT kargo tarafından kapıda ödeme bedeli alınmamaktadır.

NEDEN PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ?

Türkiye'nin en köklü ve yaygın kuruluşlarından biri olan PTT son zamanlarda kargo hizmetinde hızlarıyla diğer kargo firmaları ile yarışmaktadırlar. Yanı sıra uygun hizmet vermektedirler. Taşıma ve kapıda hizmet ücretleri diğer firmalara kıyasla çok daha uygundur. Diğer kargo firmaları kapıda ödeme hizmet bedeli olarak en az 5 TL almaktadırlar. Bu tutara taşıma bedeli de eklenmekte ve bu tür maliyetler siparişlerinde Bedava Kargo sınırını aşmayan müşterilerimiz için yüksek maliyet oluşturmaktadır. Bedava Kargo sınırı aşıldığında ise bu maliyet firmamıza yüklendiğinden PTT Kargo'yu tercih etmekteyiz. 

 

Kapıda ödeme sistemi nedir? Avantajları nelerdir?

Kapıda ödeme sistemi nedir?

Kapıda ödeme sistemi, Türkiye e-ticaret sektöründe son birkaç yıldır kullanılmaya başlanan ödeme türlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kapıda ödeme, halen internet üzerindeki alışverişlerde güvenlik konusunda endişesi olan, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen veya havale işlemleriyle uğraşmak istemeyen tüketicilerin tercih ettiği sistemlerden biri.

Kapıda ödemeyi seçen tüketiciler, internet üzerinden herhangi bir ödeme işlemi yapmazlar. Kargo firması, ürünün bedelini kargo teslimatı sırasında şirket adına tahsil eder. Başka bir deyişle, tüketici ödemeyi kargoyu alırken kargoyu teslim eden çalışana yapar. İnternetten alışverişe güvenmeyen tüketiciler, bu sistem aracılığıyla online olarak alışveriş yapabilmekteler.

Kapıda ödeme sisteminin avantajları

Güvenlik

Kapıda ödeme sisteminin tüketicilere sağladığı en büyük avantajlardan biri yazının başında da değindiğimiz güvenlik unsuru.

İnternetten sanal POS’lar üzerinden ödeme işlemlerini yapmak, arka taraftaki yazılımlar ve şifreleme yöntemleri nedeniyle oldukça güvenli olsa da, bu konuda şüpheleri olan tüketiciler için kapıda ödeme sistemi, onlara bir avantaj sağlıyor. Tüketiciler ürün teslimatında nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapabildiği için internet üzerinden kredi kartı bilgilerini paylaşmamış oluyorlar.

Parasını ödediğiniz ürünün teslim edilmeme olasılığını ortadan kaldırır.

Kredi kartı bilgilerinin çalınma riskinin yanı sıra, bazı tüketiciler internet üzerinden ödeme yapsalar da ürünlerinin kendilerine teslim edilmeyeceğini ve dolandırılabileceklerini düşünüyor.

Kapıda ödeme sistemi bu gibi durumların da önüne geçmiş oluyor. Tüketicinin içi ürünün eline gelmesiyle beraber rahatlamış oluyor ve bu da bazı tüketicilere daha mantıklı geliyor.

Cayma hakkı

Bu sistemin sağladığı avantajlardan biri de cayma hakkı. E-ticaret sitelerinde iade ve ürünü almaktan vazgeçme gibi haklar tüketicilere sunuluyor. Kapıda ödeme yaparken tüketiciler ürünleri almaktan vazgeçebilirler ve kargo şirketi de ürünü şirkete iade eder.

Kapıda ödeme hakkında sıkça sorulan sorular

Kapıda ödemede ücretlendirme

Kapıda ödeme işlemi kargo firması üzerinden yapıldığı için şirketlerin kargo firmalarına belli bir komisyon ödemesi gerekiyor. Buradaki komisyonlar şirket politikalarına göre kimi zaman kullanıcıya yansıtılırken kimi zaman şirket tarafından karşılanabiliyor. Bazı durumlarda bu bedeller, kargonun boyut ve ağırlığına göre de değişiklik gösterebilir. İnternet üzerindeki ödeme sayfasında bu bedeller tüketiciye bildirilir. ASYA Organik Ürünler müşterilerinden Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli almamaktadır.

Teslimat süresi ne kadar?

Kapıda ödemeyi seçtiğinizde ürünün teslim tarihinde bir değişiklik olmuyor. Şirkeler, alışveriş sırasında ürünlerin ne kadar süre içinde size teslim edilebileceğini ya da ürünün kargoya verileceğini belirtirler. Kapıda ödeme işlemini seçtiğiniz için ürünün daha geç ya da erken kargoya verilme durumu olmaz.

Alıcının evde olmadığı durumlarda ne olur?

Ürün teslimatı sırasında evde olmadığınız durumlarda, kargo şirketi ertesi gün tekrar adrese gelir. Bunun yanı sıra adrese geldiklerini ve sizi bulamadıklarına dair not bırakmaları durumunda, kargonuzu adresinize en yakın PTT şubesine bırakacaklarından sizin ilgili PTT şubesine giderek oradan ürününüzü teslim alabilir ve ödemeyi de bu sırada yapabilirsiniz.