Alışveriş sepetiniz boş!
Türkçe English
Hoşgeldiniz giriş yapın ya da kayıt olun.

SSS

Doğal Mineralli Himalaya Kristal Tuzunun Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzun ihtiyacını mükemmel şekilde karşılayan doğal bir oluşum olan himalaya kristal tuzu, Himalaya Dağları eteklerinden çıkarılan Dünya'daki en yararlı, temiz ve sağlıklı tuz olarak bilinmektedir. Vücudumuzun ihtiyacı olan tüm elementleri içermesinin yanı sıra, yeryüzündeki bulunan 84 ayrı minerali ve izminerali de içeren tek tuzdur. Vücudumuzda var olan ya da oluşabilecek mineral eksikliğini tamamlamak için Himalaya Kristal Tuzu kullanabilirsiniz. Sağlığınız için rafine edilmiş tuzu kullanmaktan kaçının ve onun yerine uygun ölçülerde doğal mineralli kristal tuzlu su içmeyi unutmayın.

Tuzlu Su Nedir?

Tuzlu su, temiz bir kaynak suyuna, önceden himalaya tuzu ile hazırlanmış soleden bir miktar katıp karıştırılarak elde edilen mineralce zenginleştirilmiş su demektir.

Sole nedir, nasıl hazırlanır?
 
Sole, doğal ve mineral bakımından çok zengin olan Himalaya Tuzu`nun suda bekletilerek suyun (%26) doymuşluğa ulaşmasıyla elde edilen tuz eriğidir. Sole, tuz kullanmanız gereken bütün gıdalarda kullanabilirsiniz. Solede mevcut bulunan minerallerin kaybını önlemek için yemeğinize piştikten sonra bir miktar sole ilave etmeniz tavsiye edilir.

Hazırlanışı:
Bir kavanoza bir miktar himalaya tuzu kristali koyun ve tuzun seviyesini bir cm. geçecek kadar su ilave edin. İki saat dinlendirilen su maksimum oranda (%26) kristal tuza doymuş olur. Doymuş olan su içerisindeki tuz artık erimez ve içerisinde erimeden kalır. Kullanıldıkça azalan karışıma gereği kadar tuz veya su ilave edilerek bu karışımın aynı doygunlukta kalması sağlanır.

Soleyi Nasıl Kullanmalıyım?

Yeni Başlayanlar İçin:
Kahvaltıdan yarım saat önce bir bardak dolusu suyun içine bir çay kaşığı (mümkünse tahta kaşık) sole karıştırılarak içilir. İkinci bardağa ise sole karıştırılmadan sade su içilir. Kahvaltıdan iki saat sonra iki bardak sade su içilir. Öğle yemeğinden yarım saat önce iki bardak sade su içilir. Öğle yemeğinden iki saat sonra iki bardak sade su içilir. Akşam yemeğinden yarım saat önce iki bardak sade su içilir. Akşam yemeğinden iki saat sonra iki bardak sade su içilir.

Üç hafta sonunda sole katılan bardak sayısı artırılabilir. İlerleyen zamanlarda her bardak suya sole karıştırılarak içilebilir. Vücudun günlük mineralli tuz ihtiyacı 7-8 gramdır. 12 bardak, yaklaşık olarak 2,5 litre su almaktadır. Bu kadar su içine, doğal mineralli tuzlu su, yukarıda belirtilen miktarda katıldığında vücudun günlük su ve mineral ihtiyacını karşılamış olacaksınız.  Su ve sole yaşam boyu uygulayabileceğiniz, vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi doğal yollarla temin etmede kolay ve etkili bir yöntemdir. 

Himalaya Kristal Tuz Lambalarının Faydaları Nelerdir?

Kristal Tuz Lambaları ısındıkça çevreye negatif iyon yayarlar ve bu iyonların aracılığıyla havadaki iyon dengesini sağlamış olurlar. Negatif iyon yoğunluklu havada nefes almak daha kolay olduğu gibi  hava toz zerreciklerinden de arınmış olur. Bu  özellikler sayesinde astımlı ve alerjik olan kişiler için ideal bir ortam oluşur.

Himalaya Kristal Tuzunun Diğer Kaya Tuzlarından Farkı Nedir?

Himalaya Kristal Tuzu milyonlarca yıl çok yüksek basınç altında kristalleşmiş ve böylelikle oldukça ince ve yoğun bir yapıya kavuşmuşlardır.  Himalaya Kristal Tuzu bu ince yapısı sayesinde hücre içerisine hiçbir zorlanma olmadan girerek hücrenin ihtiyacı olan suyu taşıyarak hücrenin enerji kaynağını sağlamış olurlar.

Kaya tuzu oluşumları gereği daha az basınca maruz kaldıkları için oldukça kaba yapıya sahip olması nedeniyle hücreye girmeleri zordur.

Neden Sabun Cevizi (Soap Nuts) ( Sapindus Mukorossi ) Kullanmalıyım ?

Özellikle hassas cilde sahip olup deterjana alerjisi olan kişiler, bebekler ve çocukların çamaşırlarının yıkanmasında kullanılması önerilir. Çok ağır lekeleri çıkarmayabilir. Ama hiçbir kimyevi madde kullanmadan sizin ve bebeğinizin çamaşırlarını gönül rahatlığıyla yıkar ve tatmin edici bir temizlik elde etmenizi sağlar. Piyasadaki deterjanlar bu ağır lekeleri çıkarmak için birçok kimyasal maddelere başvurmaktadırlar. Yıkama sonunda tamamen temizlenmeyen bu kimyevi maddeler bedenimizde büyük hasarlar bırakabilirler. Ayrıca elde edilen sıvı köpük dispanseri yardımıyla anında köpüğe dönüştürerek lavabonuzda organik el yıkama köpüğünü kullanabilirsiniz. Miksere koyacağınız az miktarda sıvıyı 10 sn. gibi kısa sürede köpüğe dönüştürerek saçınızı ve vücudunuzu yıkayabileceğiniz organik şampuan elde etmiş olursunuz.

NEDEN PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ?

PTT Kargo'yu tercih etmemizin sebebi öncelikle Türkiye'nin en köklü ve en yaygın kuruluşlarından biri olduğu içindir. Son zamanlarda hızları ile de diğer kargo firmaları ile yarışmaktadırlar. Diğer tercih sebebimiz ise fiyat açısından uygun hizmet vermeleridir. Taşıma ve kapıda hizmet ücretleri diğer firmalara kıyasla çok daha uygundur. Bir örnek vermek gerekirse diğer firmaların sadece kapıda ödeme hizmeti için aldıkları bedel 5 TL'ye kadar çıkabilmektedir artı olarak taşıma bedeli de eklendiğinde bu tür maliyetler siparişlerinde Bedava Kargo sınırını aşmayan müşterilerimiz için yüksek maliyet olmaktadır. Bedava Kargo sınırı aşıldığında ise bu maliyet firmamıza yüklenmektedir. Bu nedenler PTT Kargo'yu tercih etme sebebimizdir.