Alışveriş sepetiniz boş!
Türkçe English
Hoşgeldiniz giriş yapın ya da kayıt olun.

Tuz Değirmeni ve 500Gr. Himalaya Tuzu

Tuz Değirmeni ve 500Gr. Himalaya Tuzu
Tuz Değirmeni ve 500Gr. Himalaya Tuzu Tuz Değirmeni ve 500Gr. Himalaya Tuzu Tuz Değirmeni ve 500Gr. Himalaya Tuzu
Marka: Tuisa
Ürün Kodu: TDH
Stok Durumu: 5
Ağırlık: 0.50kg
23,00TL
 
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

SERAMİK MEKANİZMALI TUZ ÖĞÜTÜCÜ VE 500 GR. HİMALAYA KRİSTAL TUZ

TUZ DEĞİRMENİ (Seramik Bıçaklı)

Himalaya Kristal Tuzu içerisindeki mineral kaybını en aza indirmek için Tuz Değirmeni, seramik öğütme mekanizmasına sahip olup Tuz haznesi ise camdır.
Öğütücü ile Himalaya tuzu öğütebildiğiniz gibi, baharat ve kuru otlarıda öğütebilirsiniz.
Tuz dışında Yağlı baharatları öğüttükten sonra Öğütücüyü temizlemek için değirmenin içine az miktarda tuz dökün ve kullanın.
Cam şişe ve plastik kapak bulaşık makinasında diğer tüm parçaları elde yıkayınız.
 
 

HİMALAYA KRİSTAL PEMBE TUZ (500 Gr.)

Vücudumuzun ihtiyacını mükemmel şekilde karşılayan oluşum.

Himalaya tuzu doğadaki en doğal ve kaliteli tuz olarak bilinir. 250 milyon yıl önceki denizlerin kurumasıyla oluşmuştur ve günümüzde tuz madenlerinden çıkarılan Himalaya kristal tuzu 84 mineral ve element içermektedir. Mineral içeriğine ilişkin en ilginç özelliği ise insan vücudunda zaten var olan mineraller ile hemen hemen aynı oranda mineraller içeriyor olmasıdır. Himalaya Kristal Tuzu doğal ve güvenli bir şekilde vücudumuzun mineral ihtiyaçlarını yeniler. Vücut hücrelerinim iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetini destekler. Damarlarda sertleşme yapmaz. Kalp, damar, tansiyon ve böbrek hastaları rahatlıkla kullanabilirler. Sağlıklı bir yaşam için doğru su (ph dengesi olan), doğru tuz, temiz hava ve doğru beslenmek şarttır. Vücudun asit ve baz dengesini olumlu etkiler.   Vücudun elektrik yükünü olumlu etkiler.  Dolaşım sistemini ve organları olumlu etkiler. Kan basıncının düşmesine yardımcı olur.   Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasını sağlar. Tadı normal tuz tadından daha keskindir.

84 elementin yanısıra magnezyum, kalsiyum, potasyum, manganez, fosforlu tuz, krom, bakır, flor, iyot, demir, molibden ve selenyum içerir.
- Kristal tuzun mükemmel doğal yapısının  vücudumuzun birçok fonksiyonlarına faydası  olmasının yanısıra  hidrojen potansiyelini, sıvı ve şekeri dengeler.
- Aromatik tatlı bu tuz normal yemeklik tuz gibi kullanılır. Yemeğin lezzetini harika bir şekilde vurgular. Himalaya Kristal Tuz tamamen doğal ve saf olduğu için daha yoğun bir tada sahiptir. Bu nedenle yemeklerde kullanırken herzamanki miktar yerine yemeği tadarak azar azar ilave etmeniz, içerisindeki minerallerin yok olmaması için de yemeğin pişmesine yakın bir zamanda ilave edilmesi tavsiye edilir.
- Kristal tuz solüsyonunun elektriği iletme özelliği vardır ve bu özellik sayesinde hücre sıvısı serbestçe hareket ederek vücudumuzun birçok fonksiyonunu mümkün kılar. Örneğin; sinir hücrelerinin iletişimi, asit-baz dengesinin korunması, şekerin dengelenmesi ve ozmotik basıncın ayarlanması, mide asidinin üretilmesi ve sindirim gibi işlevlerin yanısıra kristal tuz, krampları engeller, ciğeri temizler ve kalbin düzensiz atışlarını dengeler.
-En faydalı  unsur  normal rafine edilmiş tuzu kullanmaktan kaçınmak ve  onun yerine uygun ölçülerde kristal tuz kullanmak ve ayrıca günde yeterli miktarda su içmeyi unutmamaktır.

Himalaya Kristal Tuzu ile yapılan banyo romatizma, eklem ağrıları ve ayak kokusunun giderilmesinin yanında Himalaya Tuzunda bulunan mineraller kan akışını hızlandırarak vücut enerji dengesini sağlamış olur. Böylelikle günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden kolaylıkla atıp vücudun yatışmasına yardımcı olur. Kristal tuz cildi  temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller  sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça  güçlü olduğundan  başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez. 

 

Kullanım Şekli: Küvette bulunan suyun % 1'i kadar kristal tuzu suya eklemeniz yeterlidir. Eğer tuzu sadece ayaklarınız için kullanacaksanız kova içerisinde bulanan suyun % 1'i kadar tuz ilave ederek kullanın.

Suyun vücut sıcaklığına yakın olması tavsiye edilir. Bu sıcaklık yaklaşık 37 derecedir. Banyoda 20-30 dk. kadar bekleyin. Banyoda bolca hızlı nefes alıp verin. Himalaya Banyosu kan akışını hızlandıracağı için banyodan çıkarken oldukça yavaş hareket edin. Böylelikle baş dönmesinin ve mide bulantısının ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz. Dolaşıma bağlı sorunlarınız varsa banyo esnasında evde bir kişinin olmasında fayda vardır. Banyodan çıktıktan sonra tekrar duş almanıza gerek yoktur. Havluyu vucüdunuza sürterek kurutmak yerine dokunduruarak kurulamaya özen gösterin. Vücudunuz üzerinde kalan Himalaya tuzunda bulunan minerallerin cildinize işlemesi için yaklaşık 15 dk. kadar dinlenmeniz tavsiye edilir.

 

- Kuru yerde muhafaza ediniz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: